Najlepsza uczelnia w Małopolsce
w rankingu pracodawców WPROST
Studia nawet w 1,5 roku
Kompetencje potwierdzone certyfikatami
Akademia technologii Microsoft
Kształcimy praktycznie

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ (studia I stopnia)

wsei_emblemat_ranking_wprost_2 (1)

Czym wyróżniają się finanse na WSEI na tle innych uczelni?

 

  1. Stawiamy na nowoczesne technologie wpierające pracę księgowego, finansisty, controllera.
    W dzisiejszych czasach pracownicy potrafiący wykorzystać w pełni system finansowo-księgowy, hurtownię danych, system obiegu dokumentów mogą być kilkukrotnie bardziej efektywni od swoich kolegów nie posiadających tych umiejętności. Nasi absolwenci robią wrażenie na pracodawcach w tym względzie i często wprowadzają w firmach bardzo istotne usprawnienia.

 

  1. Tworzymy i wdrażamy profesjonalne systemy finansowo-księgowe, do obiegu dokumentów, do controllingu. Nasze kompetencje w zakresie narzędzi informatycznych potwierdza fakt, że sami je tworzymy i wdrażamy w czołowych firmach polskich i międzynarodowych. Nasi najlepsi studenci mają możliwość zdobywania doświadczeń w rzeczywistych projektach realizowanych w zespołach ze studentami informatyki i ekspertami zewnętrznymi.

 

  1. Dajemy bardzo solidną znajomość Excela, Worda, Sharepointa. Dzięki tej wiedzy będziesz przygotowany do pracy zarówno na stanowiskach menadżerskich jak specjalistycznych. Będziesz wyróżniał się na tle innych pracowników firmy umiejętnością stworzenia profesjonalnego dokumentu, raportu, kalkulacji, budżetu. Te kompetencje dzisiaj są bardzo cenione.

 

  1. Jesteśmy autoryzowanym centrum egzaminacyjnym Microsoft w zakresie narzędzi biurowych, zarządczych i developreskich. W ramach czesnego studenci otrzymują darmowe vouchery na egzaminy znane i cenione na całym świecie.

 

  1. Współpracujemy zarówno z centrami outsourcingowymi, jak i czołowymi firmami rekrutującymi finansistów, księgowych, controllerów – Capgemini, IBM, Maspex. Pracowników i trenerów firm partnerskich poznasz na warsztatach tematycznych, na praktykach oraz podczas regularnych zajęć i wykładów.

 

  1. Oddzielamy kompetencje ważne i użyteczne od bezmyślnego wkuwania rzeczy, które się zmieniają. Wiele uczelni podchodzi do rachunkowości i finansów w taki sposób jak do przedmiotów ścisłych. Różnica polega na tym, że matematyka, fizyka się nie zmienia, a finanse i rachunkowość jak najbardziej.

 

  1. Najtrudniejsze zagadnienia przedstawiamy w prosty sposób. Odmiennie niż na wielu polskich uczelniach, gdzie prostota przekazywania wiedzy traktowana jest jako ujma dla wykładowcy.
  2. Stawiamy na języki obce. Dla chętnych uruchamiamy dodatkowe kursy w ramach przedmiotów do wyboru. Dla najbardziej ambitnych oferujemy wybrane przedmioty w języku angielskim.

 

Specjalności:

Informacje o specjalnościach

Wybierając specjalności oferowane na kierunku Finanse i Rachunkowość zapewnisz sobie szczegółową wiedzę, kompetencje i umiejętności o charakterze praktycznym ważne na rynku pracy.

Rachunkowość w praktyce firm i instytucji  – absolwenci są przygotowani do pracy w działach finansowo – księgowych jednostek z sektora komercyjnego, publicznego oraz sektora non-profit, jak również w wyspecjalizowanych w tym obszarze firmach.

Audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza – absolwenci są przygotowani do wykonywania obowiązków audytora, jak również kontrolera wewnętrznego w firmach komercyjnych oraz instytucjach publicznych.

Controlling i finanse przedsiębiorstw – absolwenci są przygotowani do pracy w działach finansów, controllingu, analiz i rachunkowości zarządczej firm konsultingowych oraz w organizacjach sfery usług finansowych – bankach, firmach ubezpieczeniowych, biurach maklerskich, funduszach inwestycyjnych.

Kadry i płace w praktyce firm – absolwenci są przygotowani do pełnienia samodzielnych funkcji kadrowych, płacowych, kadrowo-płacowych i mogą podejmować pracę w działach o charakterze kadro płacowym firm i instytucji.

Partner strategiczny kierunku studiów Finanse i Rachunkowość

Rekomendacja

Prof. Artur Hołda

Opracowany w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie (WSEI) nowatorski program dla kierunku FINANSE i RACHUNKOWOŚĆ to unikatowa koncepcja kształcenia w zakresie wiedzy, kompetencji i umiejętności o charakterze praktycznym. Program, jak również sposoby przekazywania informacji praktycznych, opiera się na wieloletnim doświadczeniu osób będących dydaktykami oraz naukowcami w dziedzinach aplikacyjnych.  Przede wszystkim jednak, był konsultowany z pracodawcami oraz ich oczekiwaniami w stosunku do osób podejmujących aktywność na współczesnym rynku pracy – zarówno w korporacjach międzynarodowych, małych i średnich przedsiębiorstwach, jak i próbujących sił w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Finanse i Rachunkowości w WSEI to kierunek dla osób mających szerokie horyzonty, kreatywnych ale jednocześnie pragnących uzyskać wiedzę stosowaną, i już po ukończeniu studiów chcących być przygotowanymi do wykonywania konkretnego zawodu. Jako osoba pracująca na uczelniach wyższych, ale jednocześnie praktyk i contractor współpracujący z przedsiębiorstwami lokalnymi oraz firmami o zasięgu globalnym mogę z pełnym przekonaniem rekomendować ten kierunek – bo to dobra podstawa do Twojej przyszłości zawodowej 🙂.

Prof. nadzw. dr hab. Artur Hołda, CICA