01-kadr-350px-rozmycie
04-kadr-350px-rozmycie
05-kadr-350px-rozmycie
specjalnosc-gry

Kadry i płace w praktyce firmy

OPIS SPECJALNOŚCI

Absolwenci tej specjalności posiadają wiedzę i umiejętności z zakresu polityki kadrowej, prawa pracy, stosowania przepisów kadrowo-płacowych, rozliczania czasu pracy, naliczania wynagrodzeń oraz świadczeń pracowniczych. Studenci tej specjalności będą mieli możliwość nabycia praktycznych umiejętności obsługi systemu informatycznego ukierunkowanego na ewidencję i rozliczanie czasu pracy, naliczanie wynagrodzeń z tytułu różnych stosunków pracy, rozliczenia prowadzone na drodze firma-ZUS, obsługę programu finansowo-księgowego w aspekcie ewidencji wynagrodzeń (system Comarch Optima). Atutem studiów jest ich praktyczność. Prowadzi je wyspecjalizowana kadra dydaktyczna oraz praktycy. Większość zajęć ma charakter warsztatów, konwersatoriów i analizy case studies.

Program nauczania zbudowany został w drodze konsultacji z pracodawcami i odpowiada ich potrzebom.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ

Studiując na tej specjalności:

• zdobędziesz wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu prawa pracy, wynagrodzeń, rozliczania świadczeń pracowniczych, dokumentacji kadrowej, podatkowej i ZUS
  • będziesz wiedzieć jak zastosować zdobytą wiedzę teoretyczną wdrażając rozwiązania praktyczne w pionie kadrowo-płacowym
  • nabędziesz umiejętność samodzielnego wykonywania obowiązków wynikających z zatrudnienia w zespole kadrowo-płacowym
  • zdobędziesz umiejętność prowadzenia dokumentacji kadrowej, podatkowej,  rozliczeń z ZUS i pokrewnych.

NAJWAŻNIEJSZE PRZEDMIOTY I TECHNOLOGIE

• Dokumentacja kadrowa i płacowa
  • Systemy wynagrodzeń i koszty pracy
  • Kadry i płace z elementami księgowości – warsztaty
  • Prawo pracy
  • Obsługa systemów finansowo – kadrowych
  • Dobór pracowników i formy ich zatrudnienia
  • Systemy wynagrodzeń i koszty pracy
  • Instytucje i instrumenty rynku pracy
  • Przedsiębiorczość i innowacje  – warsztaty kompetencji menedżerskiej
  • Systemy informacyjne w zarządzaniu zasobami ludzkimi
Pobierz pełną listę przedmiotów w pdf

TWOJA ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

W planach studiów przewidziano realizację przedmiotów kształcenia podstawowego i kierunkowego, które zapewnią wiedzę dotyczącą zarządzania i pomogą zrozumieć prawa rządzące rynkiem (takie jak m.in.: podstawy zarządzania, podstawy ekonomii, finanse, podstawy prawa). Ten etap pozwoli Ci podjąć decyzję, w którym kierunku się dalej kształcić.

Następnie realizujesz kształcenie specjalistyczne, które przygotuje Cię do wykonywania konkretnego zawodu.

STANOWISKA, NA JAKICH ZNAJDZIESZ PRACĘ

Studia o specjalności Kadry i płace w praktyce firmy przygotują studentów do pełnienia samodzielnych funkcji kadrowych, płacowych, kadrowo-płacowych. Absolwenci tej specjalności mogą podejmować pracę w działach kadr przedsiębiorstw i instytucji.

Mogą zajmować stanowiska:

• pracowników działu kadr lub działu personalnego
  • konsultantów ds. zarządzania zasobami pracy
  • specjalistów do planowania rekrutacji

CZESNE

Pierwszy rok studiów:  2000 zł/semestr (lub 420 zł płatne w pięciu ratach)

Drugi i trzeci rok studiów: 2100 zł/semestr (lub 440 zł płatne w pięciu ratach)

Cena obejmuje:

• 1 voucher semestralnie na egzamin Microsoft (MOS lub MTA) – wartość rynkowa pakietu 1300 zł
  • Udział w warsztatach praktycznych prowadzonych przez specjalistów z firm partnerskich WSEI