Szkoła języków WSEI

Kursy językowe

Zasadniczym filarem Szkoły Języków jest j.angielski, nie zamykamy się jednak na inne języki.  Jeśli nie ma w naszej ofercie języka, który Cię interesuje a chciałbyś się uczyć hiszpańskiego, włoskiego lub innego języka w równie korzystnych cenach- napisz do nas! Nabór na inne języki trwa!  Nasza obecna oferta językowa zawiera:

Kurs standardowy (General English)

Kurs językowy, który rozwija umiejętności pisania, czytania, rozumienia ze słuchu oraz mówienia, jednak to właśnie na komunikację kładziemy największy nacisk. Dedykowany zarówno dla osób, które naukę zaczynają od zera jak i dla tych, którzy chcą kontynuować swoją przygodę z językiem. Kurs stworzony z myślą o wszystkich, którzy wiedzą, że systematyczne testy oraz odrabianie prac domowych zmotywują ich do pracy nad językiem. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają 90 min.

Kurs konwersacyjny

Nacisk kładziony jest na praktyczne wykorzystanie słownictwa oraz zdobycie pełnej biegłości językowej. Każde spotkanie przyjmuje formę dyskusji lub też prowadzone jest innymi metodami aktywizującymi, przystosowanymi do poziomu grupy. Dodatkowo słuchacze mają wpływ na tematykę zajęć. Głównym celem konwersacyjnego kursu języka angielskiego jest uzyskanie swobody w wypowiedziach oraz zwiększanie zasobu słów.

Kurs zalecany dla osób, które ze względu na niewielką ilość czasu mogą sobie pozwolić na uczęszczanie na zajęcia raz w tygodniu, chcąc podtrzymać płynność w posługiwaniu się językiem obcym. Kurs odbywa się raz w tygodniu po 90 min i jest przeznaczony dla osób od poziomu językowego A2.

Kurs dla programistów

Jest to absolutna nowość na rynku! Kurs przeznaczony dla słuchaczy od poziomu językowego B1, który składa się z dwóch modułów. Główny moduł to konwersacje, podczas których największą możliwą ilość czasu uczestnicy spędzają na rozmowie, lecz rozwijają też swoją znajomość słownictwa i rozumienia autentycznych materiałów do słuchania i czytania. Treści rozmów są dobrane tak, aby słuchacze mieli okazję wypowiedzieć się na różnorodne tematy, jednak motywem przewodnim pozostaje IT. Drugi moduł to kilka godzin ze specjalistą z branży IT, który w praktyczny sposób wprowadzi Cię w świat języka korporacji. Nacisk kładziony jest nie tylko na przełamanie bariery komunikacyjnej, ale także na pracę nad przydatnymi w korporacji umiejętnościami takimi jak stand up’y, prowadzenie tech talk’ów, korespondencji lub odnajdywanie się podczas wyjazdów służbowych. Cały kurs składa się z 13 spotkań (1 x 90 min w tygodniu).

Business English

Jest to propozycja dla osób pracujących w firmach, którym potrzebna jest znajomość języka angielskiego do użytku zawodowego. Wykorzystywane są podręczniki i materiały wprowadzające język angielski fachowy związany z różnymi dziedzinami biznesu, co sprawia, że uczący się szybko nabierają biegłości w posługiwaniu się językiem angielskim na polu zawodowym. Kurs obejmuje zagadnienia z zakresu Management, Finance, Sales and Marketing, Human Resources, ze szczególnym wyróżnieniem praktycznych umiejętności w komunikacji biznesowej takich jak: meetings & negotiations, email & telephone communication, company presentations, product description. Kurs odbywa się dwa razy w tygodniu po 90 min i jest przeznaczony dla osób od poziomu językowego A2.

Kurs Egzaminacyjny (FCE/ CAE)

Posiadanie międzynarodowego certyfikatu znajomości języka obcego otwiera drogę na zagraniczne studia, zwalnia z nauki języka obcego na studiach, a przede wszystkim pozwala odpowiedzieć sobie na pytanie: w którym miejscu jestem, jeśli chodzi o znajomość języka obcego?

Na kursie słuchacze ćwiczą wszystkie sprawności językowe, wykonują zadania typu egzaminacyjnego oraz poznają strategie rozwiązywania testów egzaminacyjnych. Równocześnie poszerzają i ugruntowują wiedzę gramatyczno-leksykalną. Na tym kursie zapoznasz się ze strukturą testów oraz typami pytań. Na zakończenie każdego semestru organizowany jest egzamin wewnętrzny, na podstawie którego słuchacze mogą ocenić swoje postępy w nauce. Kurs odbywa się dwa razy w tygodniu po 90 min, a poziom językowy słuchacza musi być adekwatny do poziomu egzaminu, do którego chce przystąpić.

Polish for foreigners (kurs j. polskiego dla obcokrajowców)

Looking to brush up on your Polish? Or even just get started with your first words? Our  semester course includes 50 hours of education separated into 25 meetings. The courses will be run in the afternoons or evenings either on Mondays/ Wednesdays or Tuesdays/ Thursdays. Each lesson will contain grammar, conversation, vocabulary, listening and reading tasks prepared with the communicative method in mind. This includes classes utilizing custom made activities and authentic Polish material, all of which are designed to help you get to grips with everyday Polish. Thanks to our small group sizes, fun and engaging lessons, homely atmosphere and attractive prices, you will learn Polish sooner than you think!

Lekcje indywidualne

               Kursy indywidualne charakteryzuje duża elastyczność organizacyjna oraz dostosowany do potrzeb klienta tok nauczania. Jest  to idealne rozwiązanie dla osób, które ze względu na charakter pracy bądź częste wyjazdy nie są w stanie uczestniczyć w kursach grupowych. Zajęcia mogą rozpocząć się w dowolnym momencie roku szkolnego i odbywać w siedzibie szkoły lub miejscu pracy klienta. Intensywność, terminy oraz lokalizacja takich zajęć ustalane są zgodnie z zapotrzebowaniem i możliwościami klienta. Słuchacz sam decyduje o ilości spotkań wykupując określony pakiet godzin ( 5, 15, 30 lub 50 godzin). Kursy prowadzone są przez wykwalifikowanych lektorów posiadających wieloletnie doświadczenie w nauczaniu.

Kursy językowe dla firm

Podobnie jak kursy indywidualne, kursy językowe dla firm dostosowane są do indywidualnych potrzeb klienta i profilu firmy. Zapewniamy dostosowanie terminów oraz miejsca spotkań do potrzeb pracowników firmy, darmowe ustalenie zaawansowania językowego uczestników, wykwalifikowaną kadrę posiadającą wieloletnie doświadczenie w nauczaniu oraz monitorowanie postępów uczestników.