Najlepsza uczelnia w Małopolsce
w rankingu pracodawców WPROST
Studia nawet w 1,5 roku
Kompetencje potwierdzone certyfikatami
Akademia technologii Microsoft
Kształcimy praktycznie

Programowanie aplikacji mobilnych i webowych

OPIS SPECJALNOŚCI

Studia inżynierskie. W ramach tej specjalności kształceni są programiści specjalizujący się w technologiach mobilnych i webowych oraz środowisku Microsoft .NET.

Specjalność jest mocno programistyczna. Kształci kompetencje i umiejętności poszukiwane przez pracodawców.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ

Jako absolwent tej specjalności uzyskasz bardzo dobre kompetencje programistyczne. Może zostać front- lub back-end developerem. Po trzech semestrach będziesz gotów podjąć pracę jako programista. Wyspecjalizujesz się w programowaniu aplikacji mobilnych i webowych na platformie .NET, umożliwiającej budowę aplikacji przeglądarkowych. Zgłębisz zakamarki programowania w Javascript i responsywnych stron budowanych z użyciem HTML5 i CSS3. Poznasz Xamarin i będziesz tworzyć aplikacje mobilne dla systemów Android, Windows Phone, iOS. Poznasz zalety i ograniczenia różnych wzorców projektowych i będziesz umiał zastosować wzorzec właściwy do określonego typu aplikacji. Swoje kompetencje praktyczne rozwiniesz realizując podczas studiów kompleksowy projekt profesjonalnej aplikacji mobilnej lub webowej, obejmujący:

 • opracowanie specyfikacji oczekiwań użytkowników końcowych,
 • projekt funkcjonalny,
 • budowę aplikacji w Visual Studio z wykorzystaniem repozytorium kodu TFS,
 • testy kodu (m.in. testy jednostkowe) oraz testy funkcjonalne
 • przygotowanie dokumentacji produktu.

NAJWAŻNIEJSZE PRZEDMIOTY I TECHNOLOGIE

 • Programowanie obiektowe (programowanie C#)
 • Programowanie w JavaScript
 • Programowanie aplikacji webowych (HTML5, CSS3, JS)
 • Programowanie urządzeń mobilnych  (Xamarin, Java)
 • Programowanie w środowisku ASP.NET
 • Wzorce projektowe
 • Testy i kontrola jakości
Zobacz wszystkie przedmioty i opisy najważniejszych przedmiotów

lub

Pobierz pełną listę przedmiotów w pdf

TWOJA ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Podczas pierwszego roku zrealizujesz – wspólne dla wszystkich specjalności przedmioty – takie, jak: Wprowadzenie do programowania, Architektura systemów komputerowych, Systemy operacyjne i sieci komputerowe, Wprowadzenie do baz danych, Wprowadzenie do technologii webowych. Pomogą Ci one podjąć decyzję  w jakim kierunku kontynuować naukę. Specjalność wybierana jest już pod koniec pierwszego roku studiów i realizowana od trzeciego semestru.

Na specjalności Programowanie aplikacji mobilnych i webowych nacisk położony jest na nabycie umiejętności programowania w tych technologiach. Program specjalności obejmuje programowanie obiektowe, aplikacji webowych, urządzeń mobilnych a także m.in. omówienie wzorców projektowych czy zagadnienia związane z testowaniem i kontrolą jakości oprogramowania.

Na trzech ostatnich semestrach przygotujesz projekt profesjonalnej aplikacji mobilnej i webowej, wykonasz ją oraz opracujesz pełną dokumentację.

STANOWISKA, NA JAKICH ZNAJDZIESZ PRACĘ

 • Front-end developer
 • Back-end developer
 • Programista C#, programista Javascript,  programista ASP.NET
 • Programista aplikacji mobilnych, programista Xamarin
 • Programista aplikacji webowych

Rekomendacje

Jedyna taka specjalność w Krakowie, która od pierwszego semestru zanurza w programowanie. Wynurzenie następuje po zakończeniu pisania autorskiej aplikacji inżynierskiej. Studenci poznają tajniki webowych technologii front-endowych (html5, css3, javascript), nowych technologii (np. web sockets, web services, nowe api przeglądarek) jak i back-endowych (C#, .net, asp.net). Pracujemy z nowoczesnymi frameworkami (m.in. Angular, React, Node.js), uczymy, korzystamy i wymagamy stosowania uznanych wzorców projektowych. Równolegle pracujemy z urządzeniami mobilnymi wykorzystując środowisko Xamarin oraz Java. Całość wiedzy weryfikowana jest kolejno zdobywanymi certyfikatami Microsoft z serii MTA, jak również – dla chętnych – profesjonalnymi certyfikatami Microsoft MCSA/MCSD.

Studenci na zajęciach praktycznych wkraczają w rolę nie tyle ucznia, co partnera w konstruowaniu zadań, projektów i rozwiązań problemów. Nacisk na kreatywność i dynamiczne uczestnictwo w zajęciach oraz formuła zadań nie pozwala na inny sposób uczestnictwa w laboratoriach. Wynikiem jest przygotowanie zdolnych osób do pracy w przeciągu trzech pierwszych semestrów. Każdą wyróżniającą się osobę wspieramy w kreowaniu i rozwoju własnych aplikacji. Większość z nich zapraszamy do współpracy przy naszych komercyjnych projektach.

Jeśli Twoim celem jest zdobycie świeżej i praktycznej wiedzy od osób, które na co dzień stykają się z technologiami w swoich własnych firmach, jeżeli jak najszybciej chcesz zacząć pracę jako developer – ten kierunek jest dla Ciebie.

Ryszard Brzegowy – trener, web developer

CZESNE

 • Pierwszy rok 2500 zł*/semestr (lub 530 zł/miesiąc płatne w 5 ratach w semestrze)
 • Kolejne lata:  3000 zł*/semestr (lub 630 zł/miesiąc płatne w 5 ratach w semestrze)
 • Cena obejmuje:
 • 1 voucher semestralnie na egzamin Microsoft (MOS lub MTA) – wartość rynkowa pakietu 1300 zł
 • Pakiet 4 kursów Microsoft przygotowujących do certyfikatów MOS i MTA w ramach standardowych przedmiotów – wartość rynkowa takich samych szkoleń komercyjnych na rynku to min. 6 tys. zł
 • Pakiet 3 kursów Microsoft przygotowujących do certyfikacji profesjonalnej (ścieżka MCP) w zakresie programowania i testowania aplikacji w ramach standardowych przedmiotów – wartość rynkowa takich samych szkoleń komercyjnych na rynku to min. 10 tys. zł
 • Ulga na egzaminy MCSA, MCSE, MCSD w wysokości 30%

*Miło nam poinformować, że Informatyka i Ekonometria to kolejny kierunek na WSEI, który został przekształcony zgodnie z modelem praktycznym (zgodnie z Ustawą  o Szkolnictwie Wyższym z dn. 27 lipca 2005r. Prawo o szkolnictwie wyższym. T.j. Dz.U.z 2012 r.)W związku z tym program każdej specjalności opracowany został na nowo w taki sposób, aby zapewnić absolwentom maksimum umiejętności praktycznych (zobacz opis kierunku link) Kształcenie studentów według nowych programów rusza w roku akademickim 2016/2017. Z tej okazji proponujemy wysokie, atrakcyjne rabaty.

Partnerzy kierunku studiów Informatyka oraz specjalności Programowanie aplikacji mobilnych i webowych