Projektowanie i budowa systemów Business Intelligence

OPIS SPECJALNOŚCI

Studia inżynierskie. Absolwenci specjalności posiadają kompetencje i umiejętności związane z projektowaniem, obsługą i administracją bazami danych a także hurtowniami danych. W toku studiów nacisk położony jest także na problematykę analizy danych, w tym metody i narzędzia do przetwarzania Big Data.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ

Jako absolwent tej specjalności będziesz umiał:

• zaprojektować i wdrożyć profesjonalną hurtownię danych od podstaw dla przedsiębiorstw różnej wielkości, z różnych branż,
  • nawiązać kontakt ze specjalistami różnych dziedzin, znać i rozumieć ich problemy, zaprojektować i zbudować podstawowe struktury analityczne (w tym drążenia danych),
  • zaprojektować i zbudować modele predykcyjne (data-mining), zestawy wskaźników (KPI) oraz raportów,
  • zaprojektować atrakcyjne wizualnie dashboardy,
  • zoptymalizować wydajność dla potrzeb obróbki danych masowych (Big Data) pochodzących z systemów księgowych, sprzedażowych, produkcyjnych, mediów społecznościowych

Będziesz mieć także wiedzę i kompetencje z zakresu:

• baz danych i prognozowania, co sprawi, że poradzisz sobie w produkcji zaawansowanych narzędzi analizy danych,
  • administrowania bezpieczeństwem przepływu i przechowywania danych.

Swoje kompetencje praktyczne rozwiniesz realizując podczas studiów projekt budowy profesjonalnej hurtowni danych na platformie SQL Server, obejmujący opracowanie specyfikacji oczekiwań użytkowników końcowych, projekt funkcjonalny, budowę hurtowni w warunkach konkretnego przedsiębiorstwa, przetestowanie oraz przygotowanie dokumentacji powdrożeniowej.

NAJWAŻNIEJSZE PRZEDMIOTY I TECHNOLOGIE:

• Bazy danych
  • Hurtownie danych
  • Systemy wspierające Big Data
  • Obsługa systemów Business Intelligence
  • Data mining
  • Analityka predykcyjna
  • Analiza danych i symulacje komputerowe
Zobacz wszystkie przedmioty i opisy najważniejszych przedmiotów!

Pobierz pełną listę przedmiotów w pdf

TWOJA ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Podczas pierwszego roku zrealizujesz – wspólne dla wszystkich specjalności przedmioty – takie, jak: Wprowadzenie do programowania, Architektura systemów komputerowych, Systemy operacyjne i sieci komputerowe, Wprowadzenie do baz danych, Wprowadzenie do technologii webowych.  Pomogą Ci one podjąć decyzję  w jakim kierunku kontynuować naukę. Specjalność wybierana jest już pod koniec pierwszego roku studiów i realizowana od trzeciego semestru.

Na trzech ostatnich semestrach zrealizujesz kompleksowy projekt hurtowni danych, wykonasz ją oraz opracujesz pełną dokumentację.

STANOWISKA, NA JAKICH ZNAJDZIESZ PRACĘ

• Deweloper hurtowni danych
  • BI Developer
  • Programista Business Intelligence
  • Inżynier Business Intelligence
  • Programista SQL
  • ETL Developer
  • Programista Big Data
  • Programista Data Mining

Rekomendacje

Patryk BrodaW programie znajdują się wszystkie kursy Microsoft przygotowujące do certyfikatów Business Intelligence. Środowisko BI Microsoft jest obecnie najbardziej popularne w Polsce i na świecie. Jeżeli ktoś sumiennie przyłoży się do nauki, to już po 3 semestrze będzie gotowy do pracy, a po zakończeniu pełnego cyklu studiów będzie miał za sobą również doświadczenie w dużym projekcie. Serdecznie polecam tą specjalność. Nie widzę na rynku polskim innej uczelni, która robiłaby to w taki sposób.

Patryk Broda, developer BI, Archman

CZESNE

• Pierwszy rok 2500 zł*/semestr (lub 530 zł/miesiąc płatne w 5 ratach w semestrze)
  • Kolejne lata: 3000 zł*/semestr (lub 630 zł/miesiąc płatne w 5 ratach w semestrze)

Cena obejmuje:

• 1 voucher semestralnie na egzamin Microsoft (MOS lub MTA) – wartość rynkowa pakietu 1300 zł
  • Pakiet 4 kursów Microsoft przygotowujących do certyfikatów MOS i MTA w ramach standardowych przedmiotów – wartość rynkowa takich samych szkoleń komercyjnych na rynku to min. 6 tys. zł
  • Pakiet 3 kursów Microsoft przygotowujących do certyfikacji profesjonalnej (ścieżka MCP) z platformy SQL Server BI w ramach standardowych przedmiotów – wartość rynkowa takich samych szkoleń komercyjnych na rynku to min. 10 tys. zł
  • Ulga na egzaminy MCSA, MCSE, MCSD w wysokości 30%

*Miło nam poinformować, że Informatyka i Ekonometria to kolejny kierunek na WSEI, który został przekształcony zgodnie z modelem praktycznym (zgodnie z Ustawą  o Szkolnictwie Wyższym z dn. 27 lipca 2005r.Prawo o szkolnictwie wyższym. T.j. Dz.U.z 2012 r.)W związku z tym program każdej specjalności opracowany został na nowo w taki sposób, aby zapewnić absolwentom maksimum umiejętności praktycznych (zobacz opis kierunku link) Kształcenie studentów według nowych programów rusza w roku akademickim 2016/2017. Z tej okazji proponujemy wysokie, atrakcyjne rabaty.

Partnerzy kierunku studiów Informatyka oraz specjalności Projektowanie i budowa systemów Business Intelligence