Najlepsza uczelnia w Małopolsce
w rankingu pracodawców WPROST
Studia nawet w 1,5 roku
Kompetencje potwierdzone certyfikatami
Akademia technologii Microsoft
Kształcimy praktycznie

Zarządzanie logistyką zakupów i sprzedaży

OPIS SPECJALNOŚCI

Program specjalności wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu, na specjalistów z branży TSL (transport-spedycja-logistyka) na rynku krajowym i międzynarodowym. Studenci tej specjalności są przygotowani do sprawnego zarządzania przepływem surowców, materiałów i produktów zarówno w obrębie przedsiębiorstwa, jak i między podmiotami gospodarczymi w ramach tzw. łańcucha dostaw, poczynając od źródeł zaopatrzenia, a kończąc na obsłudze klienta finalnego. Specjalność przygotowuje studentów do pracy na stanowiskach związanych z logistyką, również kierowniczych.

Atutem studiów jest ich praktyczność. Prowadzi je wyspecjalizowana kadra dydaktyczna oraz praktycy. Większość zajęć ma charakter warsztatów, konwersatoriów i analizy case studies. Program nauczania zbudowany został w drodze konsultacji z pracodawcami i odpowiada ich potrzebom.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ

Studiując na tej specjalności:

 • zdobędziesz wiedzę i umiejętności menedżerskie, a także odpowiednie kompetencje specjalistyczne odpowiadające potrzebom i realiom funkcjonowania w branży logistycznej,
 • uzyskasz kwalifikacje niezbędne do prowadzenia własnej działalności gospodarczej
 • nauczysz się identyfikować, analizować i doskonalić systemy, procesy logistyczne, łańcuchy  i sieci logistyczne, a także zarządzać nimi,
 • posiądziesz praktyczne umiejętności korzystania z informatycznych narzędzi zarządzania procesami logistycznymi,
 • będziesz wiedział jak projektować i wdrażać przestrzenne sieci logistyczne i usługi logistyczne oraz rozwiązywać problemy z zakresu logistyki produkcji dotyczące zapewnienia optymalnego przepływu materiałów i informacji w procesie produkcji,
 • nauczysz się planować i realizować działalność logistyczną oraz modernizować systemy logistyczne.
 • będziesz umiał wykorzystać informacje z systemu logistyki do podejmowania decyzji zarządczych w zmiennych warunkach otoczenia oraz analizować i oceniać wpływ kosztów logistyki na efektywność funkcjonowania jednostek gospodarczych.

NAJWAŻNIEJSZE PRZEDMIOTY I TECHNOLOGIE:

 • Logistyka produkcji
 • Logistyka zaopatrzenia i dystrybucji
 • Informatyka w logistyce
 • Obsługa klienta w systemie dystrybucji
 • Przedsiębiorczość i innowacje  – warsztaty kompetencji menedżerskiej
 • Zarządzanie sprzedażą i relacjami z klientem

REKOMENDOWANE PRZEDMIOTY DO WYBORU:

 • Dobre praktyki w logistyce- warsztaty
 • Ekonomiczne uwarunkowania logistyki w firmie
 • Informatyczne systemy zarządzania relacjami z klientem
 • Procesy informacyjne w zarządzaniu
 • Produktywność i efektywność systemów – Lean Manufacturing
 • Strategie efektywnej sprzedaży
 • Komunikacja organizacji z interesariuszami
Pobierz pełną listę przedmiotów w pdf

TWOJA ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

W planach studiów przewidziano realizację przedmiotów kształcenia podstawowego i kierunkowego, które zapewnią wiedzę dotyczącą zarządzania i pomogą zrozumieć prawa rządzące rynkiem (takie jak m.in.: podstawy zarządzania, podstawy ekonomii, finanse, podstawy prawa). Ten etap pozwoli Ci podjąć decyzję, w którym kierunku się dalej kształcić.

Następnie realizujesz kształcenie specjalistyczne, które przygotuje Cię do wykonywania konkretnego zawodu.

STANOWISKA, NA JAKICH ZNAJDZIESZ PRACĘ

Absolwenci tej specjalności przygotowani są do pracy na stanowiskach specjalistów i menedżerów w działach logistyki przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych i usługowych, w różnych obszarach (produkcja, dystrybucja, zaopatrzenie, obsługa klienta), także jako menedżer, koordynator łańcucha logistycznego oraz w przedsiębiorstwach świadczących usługi logistyczne (firmy spedycyjno-transportowe, centra usług logistycznych, logistyczne centra dystrybucji, nowoczesne magazyny, firmy cateringowe, zaopatrzeniowe i dystrybucyjne). Absolwent może podejmować pracę w działach marketingowych i handlowych firm, działach logistyki i transportu w firmie, sieciach handlowych oraz jest przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Rekomendacje

Jest wiele powodów atrakcyjności i rozwojowego charakteru branży logistycznej w Polsce. Po pierwsze, wielkość polskiego rynku oraz jego lokalizacja w centrum Europy powoduje, że Polska jest jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji świata dla inwestycji logistycznych. Do tego dochodzi dynamiczny rozwój innych branż, choćby e-commerce, których sukces zależny od dostępnej i doskonałej obsługi logistycznej. W końcu, na współcześnie hiperkonkurencyjnych rynkach, przedsiębiorstwa poszukują przewag konkrecyjnych szczególnie w obszarze szeroko pojętej logistyki. Co to wszystko oznacza? Trudno sobie dzisiaj wyobrazić bardziej atrakcyjną specjalność dla przyszłego absolwenta studiów wyższych. Mocno odczuwany na rynku pracy brak specjalistów w obszarze logistyki powoduje, że specjaliści z tej dziedziny mogą dziś przebierać w doskonale płatnych ofertach. Oczywiście, droga do zostania specjalistą jest długa i niełatwa. Zaczyna się do bardzo praktycznych studiów, bazujących na najnowszej wiedzy i doskonałym rozeznaniu we współczesnych praktykach biznesowych.

Takie właśnie studia można  dziś podjąć w Wyższe Szkole Ekonomii i Informatyki, uczelni cenionej wśród pracodawców za bardzo praktyczne i nowoczesne podejścia do kształcenia studentów.

Dr Przemysław Stach, Management consultant w firmie doradztwa strategicznego Factor Consulting.
Dyrektor Instytutu Kształcenia Menedżerskiego WSEI.

CZESNE

Pierwszy rok studiów:  2000 zł/semestr (lub 420 zł płatne w pięciu ratach)

Drugi i trzeci rok studiów: 2100 zł/semestr (440 zł płatne w pięciu ratach)

Cena obejmuje:

 • 1 voucher semestralnie na egzamin Microsoft (MOS lub MTA) – wartość rynkowa pakietu 1300 zł
 • Udział w warsztatach praktycznych prowadzonych przez specjalistów z firm partnerskich WSEI

Partner kierunku studiów Zarządzanie