FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ (studia I stopnia)

STUDIA REALIZOWANE W PARTNERSTWIE ZE STOWARZYSZENIEM KSIĘGOWYCH W POLSCE!

Finanse i Rachunkowość na WSEI to jedyne studia w Polsce, w trakcie których uzyskasz certyfikat samodzielnego księgowego, uprawniający do wykonywania zawodu lub ceniony wśród kadrowych certyfikat specjalisty ds. kadr i płac ­– i to już po drugim roku studiów! Bez konieczności dodatkowych kursów.

TE STUDIA SĄ DLA CIEBIE, JEŚLI CHCESZ:

– pracować w działach finansowych, controllingu, kadr i płac

– prowadzić własną działalność gospodarczą gospodarczej z wykorzystaniem wiedzy i umiejętności w zakresie rachunkowości

– prowadzić własne, niezależne biuro rachunkowe

 

ZALEŻNIE OD WYBRANEJ SPECJALNOŚCI, ABSOLWENCI TEGO KIERUNKU ZNAJDĄ PRACĘ NA TAKICH STANOWISKACH, JAK:

– księgowy i samodzielny księgowy

– główny księgowy

– analityk finansowy

– pracownik działu kadr lub płac

– specjalista ds. rekrutacji, oceny i rozwoju pracowników

– konsultant ds. zarzadzania zasobami ludzkimi

Zdobyte u nas kompetencje mogą doprowadzić Cię do stanowiska dyrektora finansowego lub członka zarządu ds. finansowych.

Dzięki współpracy ze Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, pierwszą pracę w zawodzie będziesz mógł zacząć jeszcze w czasie studiów!

 

Czym wyróżniają się finanse na WSEI na tle innych uczelni?

 

 1. Unikalne studia realizowane ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce! Nasi studenci w ramach studiów realizują certyfikowane kursy prowadzone przez trenerów Stowarzyszenia.
 2. Stawiamy na nowoczesne technologie wpierające pracę księgowego, finansisty, controllera.
  W dzisiejszych czasach pracownicy potrafiący wykorzystać w pełni system finansowo-księgowy, hurtownię danych, system obiegu dokumentów mogą być kilkukrotnie bardziej efektywni od swoich kolegów nie posiadających tych umiejętności. Nasi absolwenci robią wrażenie na pracodawcach w tym względzie i często wprowadzają w firmach bardzo istotne usprawnienia.
 3. Tworzymy i wdrażamy profesjonalne systemy finansowo-księgowe, do obiegu dokumentów, do controllingu. Nasze kompetencje w zakresie narzędzi informatycznych potwierdza fakt, że sami je tworzymy i wdrażamy w czołowych firmach polskich i międzynarodowych. Nasi najlepsi studenci mają możliwość zdobywania doświadczeń w rzeczywistych projektach realizowanych w zespołach ze studentami informatyki i ekspertami zewnętrznymi.
 4. Dajemy bardzo solidną znajomość Excela, Worda, Sharepointa. Dzięki tej wiedzy będziesz przygotowany do pracy zarówno na stanowiskach menadżerskich jak specjalistycznych. Będziesz wyróżniał się na tle innych pracowników firmy umiejętnością stworzenia profesjonalnego dokumentu, raportu, kalkulacji, budżetu. Te kompetencje dzisiaj są bardzo cenione.
 5. Jesteśmy autoryzowanym centrum egzaminacyjnym Microsoft w zakresie narzędzi biurowych, zarządczych i developreskich. W ramach czesnego studenci otrzymują darmowe vouchery na egzaminy znane i cenione na całym świecie.
 6. Współpracujemy zarówno z centrami outsourcingowymi, jak i czołowymi firmami rekrutującymi finansistów, księgowych, controllerów – Capgemini, IBM, Maspex. Pracowników i trenerów firm partnerskich poznasz na warsztatach tematycznych, na praktykach oraz podczas regularnych zajęć i wykładów.
 7. Oddzielamy kompetencje ważne i użyteczne od bezmyślnego wkuwania rzeczy, które się zmieniają. Wiele uczelni podchodzi do rachunkowości i finansów w taki sposób jak do przedmiotów ścisłych. Różnica polega na tym, że matematyka, fizyka się nie zmienia, a finanse i rachunkowość jak najbardziej.
 8. Najtrudniejsze zagadnienia przedstawiamy w prosty sposób. Odmiennie niż na wielu polskich uczelniach, gdzie prostota przekazywania wiedzy traktowana jest jako ujma dla wykładowcy.
 9. Stawiamy na języki obce. Dla chętnych uruchamiamy dodatkowe kursy w ramach przedmiotów do wyboru. Dla najbardziej ambitnych oferujemy wybrane przedmioty w języku angielskim.

Przeczytaj artykuł o naszych studiach

Informacje o specjalnościach

Wybierając specjalności oferowane na kierunku Finanse i Rachunkowość zapewnisz sobie szczegółową wiedzę, kompetencje i umiejętności o charakterze praktycznym ważne na rynku pracy.

Rachunkowość w praktyce firm i instytucji  – absolwenci są przygotowani do pracy w działach finansowo – księgowych jednostek z sektora komercyjnego, publicznego oraz sektora non-profit, jak również w wyspecjalizowanych w tym obszarze firmach. Dowiedz się więcej

Controlling i rachunkowość zarządcza – absolwenci są przygotowani do pracy w działach finansów, controllingu, analiz i rachunkowości zarządczej firm konsultingowych oraz w organizacjach sfery usług finansowych – bankach, firmach ubezpieczeniowych, biurach maklerskich, funduszach inwestycyjnych. Dowiedz się więcej

Kadry i płace w praktyce firmy – absolwenci są przygotowani do pełnienia samodzielnych funkcji kadrowych, płacowych, kadrowo-płacowych i mogą podejmować pracę w działach o charakterze kadro płacowym firm i instytucji. Dowiedz się więcej

Partner strategiczny kierunku studiów Finanse i Rachunkowość

Rekomendacja

Prof. Artur Hołda

Opracowany w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie (WSEI) nowatorski program dla kierunku FINANSE i RACHUNKOWOŚĆ to unikatowa w skali kraju koncepcja kształcenia o charakterze wybitnie praktycznym. Program umożliwia zdobycie cenionych certyfikacji Stowarzyszenia Księgowych w Polsce (SKwP). Przede wszystkim jednak, był konsultowany z pracodawcami i odpowiada ich oczekiwaniom w stosunku do osób podejmujących aktywność na współczesnym rynku pracy – zarówno w korporacjach międzynarodowych, małych i średnich przedsiębiorstwach, jak i próbujących sił w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Absolwenci WSEI już po ukończeniu II roku studiów są gotowi do wykonywania konkretnego zawodu. Jako praktyk i contractor z pełnym przekonaniem rekomenduję ten kierunek – bo to dobra podstawa do Twojej przyszłości zawodowej, w tym certyfikowanej 🙂. 

Prof. nadzw. dr hab. Artur Hołda,
Dyplomowany księgowy Stowarzyszenia Księgowych w Polsce

 

agnieszka-bender

IBM Client Innovation Center w Krakowie nieustannie poszukuje kandydatów do pracy w zespołach finansowo-księgowych, wspierających klientów międzynarodowych. Rodzaj zadań na oferowanych stanowiskach skupia sie w dużej mierze na działaniach księgowych czy obsłudze klienta w tym obszarze. Niezmiernie cenna wśród kandydatów jest już pewna wiedza księgowa czy rachunkowa. Z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że certyfikat Stowarzyszenia Księgowych w Polsce dodatkowo wzmacnia kompetencje pozyskiwanych kandydatów. Dlatego w pełni popieramy ten kierunek działania i z niecierpliwością czekamy na pierwszych absolwentów, żeby mogli w praktyce wykorzystać wiedzę zdobytą podczas studiów.

Agnieszka Bender,
Senior HR Partner w IBM BTO Business Consulting Services Sp. z o.o.