Informatyka i ekonometria (studia I stopnia)

wsei_emblemat_ranking_wprost_2 (1)Czym wyróżnia się informatyka na WSEI na tle innych uczelni?

 1. Dla nas informatyka to nie tylko dydaktyka!
  Koncentrujemy się również na produkcji i wdrożeniach systemów IT:

  • Uczelnia konsoliduje wokół siebie firmy IT
  • Współpracujemy z poważnymi partnerami  biznesowymi (m.in. Microsoft, Capgemini, IBM)
  • Pracujemy nad uruchomieniem Parku Technologicznego.
 2. Postawiliśmy sobie cel: być liderem w nauczaniu technologii Microsoft w Małopolsce. Bazujemy wyłącznie na środowiskach deweloperskich, bazodanowych, serwerowych Microsoft i jesteśmy w tym naprawdę dobrzy!
 3. Oparliśmy nauczanie w 100% o kursy komercyjne Microsoft (Imagine Academy) CISCO (Cisco Academy), które są rozpoznawalne i cenione na całym świecie.
 4. Szkolimy kadry dla siebie i dla naszych partnerów, więc musimy robić to na najwyższym poziomie.
 5. Ponad połowa naszej kadry to praktycy pracujący na co dzień w renomowanych firmach IT, pozostali to bardzo utalentowani dydaktycy z zacięciem praktycznym
 6. Szkolimy na kilku poziomach trudności, więc każdy znajdzie coś dla siebie:
  • Egzaminy MOS i MTA są obowiązkiem dla wszystkich, dlatego rozdajemy studentom 1 voucher semestralnie w ramach czesnego.
  • Ambitnych studentów przygotowujemy to profesjonalnych egzaminów MCSA, MCSE, MCSD na które oferujemy atrakcyjne zniżki.
 7. Aby studentom było łatwiej, uruchomiliśmy własne centrum egzaminacyjne dla egzaminów Microsoft, CISCO (Certiport i Pearson VUE)
 8. W odpowiedzi na potrzeby rynku pracy totalnie przemodelowaliśmy programy studiów:
  • Specjalizacja zaczyna się już od 3 semestru! – przez 5 semestrów będziesz miał przedmioty specjalnościowe
  • Wszystkie przedmioty skonstruowane są według zasady: minimum teorii, maksimum praktyki
  • Już od 4 semestru jesteś gotowy do pracy w branży IT
  • W 5, 6, 7 semestrze na każdej specjalności realizujemy projekt budowy lub wdrożenia profesjonalnej aplikacji/systemu/gry

Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym i szybkim przygotowaniu do pracy w branży IT,  to – jak na dziś – nie ma lepszej opcji niż studia w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki.

Specjalności inżynierskie:

Partner strategiczny dla kierunku studiów Informatyka i ekonometria

Strategicznym partnerem technologicznym uczelni jest firma Microsoft. Studenci realizują kursy IT dostosowane do międzynarodowych standardów, po których mają możliwość zdawania egzaminów certyfikacyjnych Microsoft.

microsoft-logo-duze

Rekomendacja

Zajmuję się kształceniem informatyków od ponad dwudziestu lat.
Przez cały ten czas kładę nacisk na kształcenie praktyczne, aby studenci mieli konkretne umiejętności przydatne na rynku pracy.
Program kierunku Informatyka i Ekonometria opracowany przez szeroki zespół specjalistów i realizowany na WSEI doskonale wpisuje się w nurt nauczania praktycznego.
Przygotowując go, staraliśmy się do maksimum zwiększyć liczbę zajęć dających konkretne, specjalistyczne umiejętności poszukiwane obecnie na rynku pracy.
Informatyka jest dziedziną rozwijającą się bardzo szybko i wielokierunkowo.
Zdecydowaliśmy się na specjalizację, gdyż uważamy, że lepiej wykształcić dobrego fachowca w jednej, konkretnej dziedzinie, niż osobę znającą się na wszystkim, ale w ograniczonym zakresie.
Dlatego też postawiliśmy na Microsoft jako partnera strategicznego, a dokonując tego wyboru kierowaliśmy się przede wszystkim potrzebami rynku pracy, na którym nieustannie poszukiwani są specjaliści znający technologie tej firmy.
czytaj pełny tekst

„Naszym studentom proponujemy pięć specjalności:
Kto się odnajduje w programowaniu i zechce się rozwijać w tym kierunku, wybierze Programowanie aplikacji mobilnych i webowych albo Projektowanie i produkcję gier komputerowych.
Ale informatyk nie musi być programistą i na pozostałych specjalnościach nie jest wymagana ta umiejętność.
Na Administrowaniu sieciami komputerowymi przygotowujemy specjalistów z sieci komputerowych.
Jeśli ktoś jest zainteresowany bazami danych, hurtowniami danych, BI oraz analizą danych, wybierze Projektowanie i budowę systemów business intelligence.
Z kolei Wdrażanie systemów informatycznych wspomagających zarządzanie jest najbardziej zbliżoną specjalnością do zarządzania; na tej specjalności kształcimy wdrożeniowców, którzy znajdą pracę jako informatycy zajmujący się analizą systemów oraz implementacją istniejących rozwiązań informatycznych w firmach

prof. Dariusz Put – kierownik Zakładu Informatyki i Ekonometrii WSEI