Witaj na WSEI!

Zaczynasz studia na WSEI? Cieszymy się, że jesteś z nami! Na dobry początek przygotowaliśmy małą ściągawkę, która ułatwi Ci start w nowym miejscu.

Wszystkie najważniejsze daty w roku akademickim 2018/2019 znajdziesz na tej stronie:
https://www.wsei.edu.pl/organizacja-roku-akademickiego Już teraz możesz zaznaczyć sobie w kalendarzu wolne dni, przerwy świąteczne, ale i… terminy sesji (spokojnie, do tego jeszcze dużo czasu!). 😉

Harmonogramy zajęć znajdziesz z kolei tutaj, a do wirtualnego dziekanatu zalogujesz się w tym miejscu.

Wszelkie bieżące informacje o uczelnianych wydarzeniach znajdziesz na naszym oficjalnym profilu WSEI na Facebooku i na Instagramie  – warto nas polubić, obserwować i mieć rękę na pulsie. Jeśli zrobiłeś lub zrobiłaś jakieś fajne zdjęcie na uczelni, koniecznie dodaj do niego hasztag #wseikraków

Na Facebooku swoje miejsce ma też Samorząd Studentów – jeśli masz duszę społecznika i organizatora, lubisz działać i mieć realny wpływ na otoczenie (w tym Twoją nową uczelnię), zachęcamy do włączenia się w jego działalność.

A jeśli Twoja głowa jest pełna pomysłów np. na nowy biznes, start-up lub inny projekt z branży IT i nie tylko, nasz Park Technologiczny  jest do Twojej dyspozycji. Park znajduje się nieopodal naszej głównej siedziby, przy ul. Westerplatte 1.

Przy naszej uczelni działa także nasza kultowa już #Szkoła Programowania – jeśli tylko potrzebujesz dodatkowego kursu z obszaru programowania, koniecznie zapoznaj się z ofertą Szkoły.

Z kolei w Biurze Karier możesz zawsze liczyć na informacje i wsparcie w zakresie praktyk i doradztwa zawodowego (m.in. jak napisać CV, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej). Znajdziesz tam też ciekawe oferty pracy, tak więc planując swoją ścieżkę kariery, koniecznie zacznij od wizyty w Biurze Karier.

Zarówno Szkołę Programowania, jak i Biuro Karier znajdziesz tam, gdzie Park Technologiczny – przy ul. Westerplatte 1.

 

Ale, ale – wiemy, że studiowanie i praca to nie wszystko! W pobliżu naszej uczelni znajdziesz wiele miejsc, w których zjesz śniadanie, obiad, kanapkę albo wypijesz dobrą kawę.

Nasze rekomendacje to m.in.:
Handelek – ul. Świętego Filipa 16/2, vis a vis wejścia do naszej uczelni, słynie głównie ze swoich kanapek przygotowywanych z lokalnych produktów
Tektura – ul. Ignacego Paderewskiego 4,  najlepsza kawa w okolicy
Nakielny – ul. Basztowa 15, gdzie osłodzisz sobie życie świetnymi deserami
Oriental Spoon i Mandu – tuz obok Tektury, dla miłośników kuchni orientalnej
Glonojad i Miąższ przy Placu Matejki – gdzie weganie i wegetarianie poczują się jak w siódmym niebie

No i oczywiście targ Stary Kleparz, czyli najstarsze działające nieprzerwanie targowisko Krakowa, znajdujące się tuż obok uczelni – królestwo świeżych owoców, warzyw, ziół, pieczywa, wędlin, słodyczy i in.